Харків’янин Валентин Сипавін вчетверте підкорив Еверест та встановив національний рекорд за кількістю сходжень на найвищу вершину планети.

Харків’янин Валентин Сипавін вчетверте підкорив Еверест та встановив національний рекорд за кількістю сходжень на найвищу вершину планети. Це сталося 23 травня. Сходження проходило з південного, непальської боку стандартним маршрутом із використанням кисневих балонів та за допомогою шерп.

Раніше українець підкорював вершину у 2017-му, 2018-му та 2019 роках.

Народився майбутній альпініст у 1983 році. Альпінізмом почав займатися у 2001-му. Він вже побував на Ельбрусі, Казбеку, Монблані, Маттерхорні, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі та інших вершинах. Також Валентин є бронзовим призером чемпіонату Європи, віце-чемпіоном світу та призером етапів Кубка світу з льодолазіння.

Торік Сипавін встановив світовий рекорд: проплив кратером вулкану Охос дель Саладо на каяку на висоті 6 тисяч 377 метрів.

Загалом за всю історію на Евересті побувало 29 українців, які здійснили 35 успішних сходжень. Першими українськими альпіністами на вершині були Сергій Бершов і Михайло Туркевич — вони здійснили сходження у травні 1982 року.