Лaнa Зeркaль: Інтeгpaцiя ВЖE вiдбувaєтьcя! Ми стаємо цікавими та привабливими для Європи – Укpaїнa фактично cтaє чacтинoю євpoпeйcькoгo pинку пpиpoднoгo гaзу

Поки Європейська Комісія думає над правовою позицією щодо інтеграції енергетичних ринків України та ЄС, реальна інтеграція вже відбувається.

Драйвером інтеграції при цьому виступає чинник не політичний, а економічний.

Україна де-факто поступово стає частиною європейського ринку природного газу.

Нашим газосховищами вже користуються такі світові трейдери як Shell, Engie та RWЕ і попит продовжує зростати.Україна є єдиною країною в категорії “поза зоною ЄС”, куди об’єми закачування газу зростають швидше, ніж в середньому по Європі (відповідно до даних Gas Infrastructure Europe).

Сьогодні наші сховища заповнені на 84 відсотки – найбільше за часи незалежності – і європейські компанії продовжують закачувати в них газ.

Зростанню довіри західних трейдерів до українських газових сховищ сприяють як приведення законодавства України у відповідність до законодавства ЄС, так і пропозиція з нашого боку нових послуг та продуктів.

Вже працює митний склад та створені віртуальні точки передачі газу на кордоні України. Це дуже суттєво розширює можливості нашої співпраці з європейськими компаніями та підвищує ефективність ринку.

Віртуальний реверсний потік на українсько-словацькому кордоні і більш привабливий митний режим в Україні продовжують спонукати трейдерів в Європі активніше використовувати українські газові сховища.

Саме так і мають відбуватися інтеграційні процеси – поступово ми стаємо цікавими та привабливими для європейського бізнесу, який точно знає, як досягати результату у спілкуванні з європейськими бюрократичними структурами.

Лана Зеркаль