Сергій Притула: Знаю, що ви чекаєте моєї реакції щодо вчинку Святослава Вакарчука. Але “Голос” не є партією вождистського типу. Мені за таку партію не соромно

Допис відомого шоумена та волонтера Сергія Притули. Пряма мова: 

“Знаю, що ви чекаєте моєї реакції щодо вчинку Святослава Вакарчука.  

Отже, що було ним сказано і зроблено за останній рік? 

Перед виборами Святослав сказав журналістам: “Моя мета – привести до влади професіоналів, для яких державні інтереси і справедливість – понад усе”. 

І виконав свою обіцянку. 

Завів у парламент невелику, але досить фахову команду. За час перебування в парламенті депутати з фракції «Голосу» не «зашкварились»: не стали «тушками», не займалися кнопкодавством, не замовляли повій під час робочого дня, не обіцяли подати воду в Крим, щоб спростити життя окупантам і не рекомендували пенсіонерам продавати собак, щоб сплатити за комуналку. 

Вакарчук говорив, що він хоче створити партію нового зразка. Не «класику» української політики, партію лідерського зразка, а партію однодумців. 

Як наслідок: 

Голова фракції «Голосу» в парламенті не Вакарчук, а Рахманін. 

Голова партії «Голос» не Вакарчук, а Кіра Рудик. 

Вакар зробив те, що обіцяв. І, залишаючись ідейним натхненником партії і, водночас, її рядовим депутатом – здав мандат. На його місце прийде інший фахівець. 

Я вдячний Святославу за те, що він об’єднав стільки фахових людей, патріотів, дав їм поштовх, можливість працювати заради держави. Партія “Голос” відбулась. Святослав людей не тільки привів, але й дав їм можливість рухатись далі самостійно. 

І тепер перед командою на чолі з Кірою Рудик стоять нові виклики. Попереду вибори у місцеві ради, вибори мерів по всій Україні. Буде гаряче. Але ми сильні і витривалі! 

Що далі? 

Чомусь так повелось, що партія в Україні – це, по суті, політична корпорація, це завжди про одну людину. Але “Голос” не є партією вождистського типу. Я розумію, що всі в Україні звикли до іменних блоків, партій влади, які припиняють своє існування, або суттєво втрачають позиції, як тільки змінюється президент і приходять чергові вибори. Ми бачили це на прикладах НДП, ЗаЄДУ, НСНУ, НФ, ПР і т.д. 

Але “Голос” намагається задати інший стандарт політики – це не про особу, це про принципи і про наполегливість. Партія буде і надалі залучати до української політики гідних, рішучих, потужних людей. 

Мені за таку партію не соромно. 

Дякую за увагу.”

Сергій Притула

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.