Щойно повернувся з магазину. Люди в шoцi.. Олія вже під 40 грн. Цукор… З цукром коїться ціла драма..

Щойно з походу по магазинах. Люди в тихому шoцi. Олія вже під 40 грн. Цукор… З цукром коїться ціла драма. В деяких супермаркетах, де цукор на вагу – порожні діжки. Лише старі цінники висять і оголошення, що “У зв`язку з нестачею” цукор відпускається по 5 кг в одному чеку. Давно такого не було.

На полицях з фасованим цукром – порожньо. Лежить лише “Повна чаша” по 14.14 – його чомусь не беруть))) Да, ще є “Хуторок” по 19.99.

У гуртово-роздрібному магазині 900-грамовий пакет поки що продають по 15.80. У п`ятницю був по 15, а минулий понеділок – 14.30. Мішок цукру тут коштує 800 грн (раніше 560).

У невеликих магазинах, де старих запасів немає, цукор сьогодні теж по 20 і 20+

Причина зрозуміла: в очікування на ціни цукру нового врожаю гуртовики притримують старі запаси. Нема дypних віддавати зараз те, що через 2-3 тижні коштуватиме на 10-15% більше.Те саме з олією.

У такій ситуації нормальний уряд, що робить? Правильно – виступає регулятором, виходячи на ринок з інтервенціями цукру, олії, гречки та іншого “дeфiцuту”.Саме для цього існує державний резерв.

Но у нас по ходу не лише пшеницю миші з`їли, запивши бензинчиком з державних запасів, але й міль цукор поїла.Залишається лише знову обіцяти, обіцяти, обіцяти…Зараз красиво розповідають, як небачено зросте рівень життя пенсіонерів, лікарів та вчителів. Тільки у наступному році.

А тим часом той таки уряд оголосив, що за результатами серпня середня зарплатня в Україні зменшилася на 360 грн, а от ціна не електрику та тепло восени підвищиться.Кажуть – на 20%.

Павло Бондаренко