Свято незалежності України я зустріла в Іспанії. Ми їхали в аеропорт Барселони на харківський рейс. А потім сталося найчудовіше! Ми сіли в літак, пристебнули ремені, слухали повідомлення від екіпажу…

Свято незалежності України я зустріла в Іспанії. Промінчики свята були всюди!

Ми їхали в аеропорт Барселони на харківський рейс. В автобус у приморських курортних містечках сідали харків’яни. Гід, яка супроводжувала нас в аеропорт, привітала усіх зі святом Незалежності України. Це було неймовірно приємно, ми їй дякували та аплодували. Гід сказала, що вона вже багато років живе в Іспанії, а сама з Білорусі. Розказала, що їй найприємніше супроводжувати чисто українські групи. Вона переважно супроводжує або групи росіян, або змішані групи. Сказала, що українці дуже ввічливі, ніколи її не звинувачують і не хамлять їй, коли затримується рейс. Навпаки – підбадьорюють! Сказала, що вміє співати «Червону руту» і «Ніч яка місячна». Потім дві молоді мами з маленькими дітками вчили гіда вимовляти українські слова. 

Серед пасажирів рейсу, які відлітали з Барселони у Харків, свято відчувалося. Була дівчина у вишиванці, я та декілька інших пасажирів були в усьому жовто-блакитному.

Наш рейс затримувався. Ми спостерігали, як приземлився літак з Харкова, дивилися на людей, що прилетіли з нашого міста. Там теж відчувалося свято! Був хлопець у вишиванці, була ціла сім’я, одягнута лише в жовто-блакить, була маленька дівчинка у віночку, яку батько тримав за руку.

А потім сталося найчудовіше! Ми сіли в літак, пристебнули ремені, слухали повідомлення від екіпажу українською та англійською мовами. Це регулярний рейс авіакомпанії SkyUp Airlines. Я дивилася в ілюмінатор, як сідає сонце над аеропортом Барселони. Літак ще не рушив. І в цей час капітан повітряного судна звернувся до пасажирів: «Шановні українці! Користуючись нагодою, хочу привітати вас з 30-ю річницею незалежності України!» Салон літака наповнився аплодисментами!!! Усі стали посміхатися, настрій був чудовий. Капітан послухав наші аплодисменти, а потім каже в мікрофон: «Слава Україні!». І від пасажирів у відповідь дружно пролунало «Героям Слава!».

Я навіть уявити не могла, що в аеропорту Барселони харків’яни скандуватимуть «Героям Слава!». 

Це був неймовірно чудовий день народження моєї країни!

Галина Куц