У Зеленського пообіцяли українцям одну платіжку за газ, але з подвоєним тарифом

В Україні хочуть відмовитися від практики двох платіжок за газ і планують вказувати окремо вартість його споживання і транспортування, але в одній платіжці. В уряді вважають, що так українці будуть менше дратуватися через великі цифр.

Про це міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив під час ток-шоу “Свобода слова”, відео опубліковано в YouTube.

“Регулятор у нас незалежний, він повинен забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз опрацьовується, щоб не було окремих платіжок за транспортування і за споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців”, — сказав Оржель.

Також міністр анонсував “правильну” вартість транспортування і споживання газу в нових платіжках. Втім, на його думку, платити за транспортування повинні все — навіть ті, хто газом не користуватися. Це, за словами ОРЖЕЛЬ, абонплата.

“Щоб вся велика інфраструктура працювала … Є витрати, які є умовно постійними, їх весь час потрібно вкладати, навіть якщо ти не споживаєш”, — сказав Оржель.