“Україна недоотримала 13,8 млрд, а ми допомагаємо Коломойському виплатити борг”, – Яхно про платежі “Нафтогазу” “Укрнафті”

Українська журналістка, політтехнолог Олеся Яхно на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” прокоментувала повідомлення виконавчого директора НАК “Нафтогаз” Юрія Вітренка про те, що “Нафтогаз” перерахує “Укрнафті” суму близько 15 млрд грн за так званий “спірний газ”.

За словами Вітренко, було укладено мирову угоду, згідно з якою “Нафтогаз” виплатить “Укрнафті” (пов’язаної з підприємцями Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим) близько 30 мільярдів гривень за “спірний” газ і за послуги “Укрнафти” – так званий “податковий борг” .

“Згідно з мировою угодою, “Нафтогаз” виплатить “Укрнафті” 15 млрд грн за “спірний” газ, а також (увага!) Зробить заздалегідь передоплату наперед за послуги Укрнафти” на суму в 14,6 млрд грн., Щоб компанія за рахунок цих коштів (29,6 млрд грн) розрахувалася за податковий борг.

Виходить, що компанії Коломойського, по суті, допомагають вирішити проблеми – зокрема, виплатити податковий борг. І це на тлі того, що уряд недоотримало в січні 13,8 млрд грн доходів держбюджету. Це пріоритети? “- написала Олеся.

Olesya Yakhno