Відсьогодні, 15 грудня, Музей “Андріївська церква” вперше за багато років відкриває свої двері для відвідувачів

Приходьте! Відсьогодні, 15 грудня, Музей “Андріївська церква” вперше за багато років відкриває свої двері для відвідувачів!

Спеціалісти кажуть, що такої реставрації церкви ще не було! Тут відновили все – від фундаменту до екстер’єру та інтер’єру!

Церкву звели у 1754 році, і на щастя вона донині зберегла автентичну архітектуру. Науковці стверджують, що це – єдиний збережений у світі інтер’єр палацової церкви авторства Франческа Растреллі.

Під час реставрації закріпили фундамент, відремонтували фасад, облаштували нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, відновили автентичний колір стін. Зокрема, радилися з німецькими фахівцями і відшукали той тон, який свого часу задумував Растреллі — матовий, глибокий, сірий з легкою блакиттю. Перед цим зробили аж 36 тестових викрасок!

Впродовж тривалого часу працювали над реставрацією ікон. Відновили повністю іконостас – 39 автентичних ікон XVIII століття. Загалом у храмі збереглося 69 старовинних ікон.

Очолив науково-реставраційну майстерню Анатолій Остапчук. До роботи долучилися художники-реставратори з досвідом, які вже працювали тут у 1980-х, 1990-х роках. 

Старший науковий співробітник Національного заповідника “Софія Київська” Ліна Янченко каже, що таких реставраторів дуже мало в Україні: “Вони реставрують і в Києво-Печерській Лаврі, й інші пам’ятки України. Це справжні герої нашого часу, які рятують неоціненну національну спадщину”.

Аби результати реставрації зберегти на тривалий час, у церкві встановили датчики для підтримки потрібного рівня вологості й температури.

Вхідний квиток до музею: для дорослих – 70 грн, школярів, студентів та пенсіонерів – 30 грн. Телефон для довідок і замовлення екскурсій: (044)-278-12-21.

Для довідки: свою назву Андріївська церква отримала на честь апостола Андрія Первозванного, який передрік її появу на цьому місці. Храм збудували на пагорбі у формі хреста. Верхівки пофарбували у смарагдовий колір та прикрасили позолоченими елементами. Відтак у поєднанні з біло-блакитними стінами, ліпленням та орнаментом церква має урочистий вигляд.

До храму ведуть круті чавунні сходи. Навколо будівлі — просторий оглядовий майданчик, з якого відкриваються мальовничі пейзажі Києва на схилах Дніпра. Поруч колоритний Андріївський узвіз – вулиця-музей, де представлені роботи українських митців.